معرفی قطعات اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی
  قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی از دو قسمت اصلی و فرعی تشکیل شده است. بخش اصلی شامل فیلترهای بخش پیش تصفیه و تصفیه نهایی است. بخش فرعی هم شامل پایه (شاسی)، مخزن،  شیر آلات و اتصالات می باشد.
فیلتر: این قطعه همان طور که از اسمش مشخص است نقش خاصی را در کاهش املاح و مواد آلوده بر عهده دارد.
فیلتر مرحله اول: فیلتر PP یا پلی پروپیلن (Poly Propylene) یک فیلتر سفید رنگ و شفاف است. وظیفه این فیلتر حذف رسوبات، گل و لای، زنگ زدگی لوله ها و لجن ها تا 5 میکرون است. عمر مفید این قطعه بسته به میزان مصرف 6 الی 8 ماه می باشد.
فیلتر مرحله دوم: فیلتر کربن گرانول ( UDF) از جنس پوست نارگیل باعث شفافیت آب می شود. آلاینده های شیمیایی مانند کلر را حذف می کند. همچنین رنگ طعم و بوی نامطبوع آب را از بین می برد. عمر مفید این قطعه 6 ماه الی 1 سال است.
فیلتر مرحله سوم: فیلتر کربن بلاک (CTO) مکمل فیلتر مرحله 2 است. دور این فیلتر با یک نوار توری پوشانده شده است. عمر مفید این قطعه 6 ماه است.
فیلتر مرحله چهارم: فیلتر ممبران فیلتر غشایی اسمز مع است. اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب این فیلتر است. وظیفه آن حذف آلودگی های محلول در آب مانند نمک، قارچ ها، میکروب ها، ویروس ها، انگل ها و… می باشد. عمر مفید این قطعه 2 سال است.
فیلتر مرحله پنجم: فیلتر پست کربن (post carbon) یا کربن نهایی، فیلتر بعد از مخزن ذخیره آب است. این فیلتر بو و طعمی که ممکن است در اثر ماندن آب در مخزن بوجود آمده باشد را حذف می کند. عمر مفید این فیلتر 12 تا 15 ماه است.
فیلتر مرحله ششم: فیلتر مینرال (mineral) حاوی سنگ های معدنی است. این فیلتر فقط در دستگاه هایی با سیستم RO مورد استفاده قرار می گیرد. میزان TDS و مواد معدنی آب در روش RO به شدت کم می شود. وظیفه این فیلتر افزودن مقداری املاح و مواد معدنی مورد نیاز  به آب است. عمر مفید فیلتر مینرال 12 تا 15 ماه است.
فیلتر متفرقه: فیلتر قلیایی (alkaline)  باعث افزایش PH موجود در آب می شود. تصفیه آب به روش RO خواص زیادی دارد اما ممکن باعث کاهش TDS (مواد معدنی) و PH مورد نیاز شود. با استفاده از فیلتر قلیایی آلکالاین مشکل کاهش PH آب حل می شود. عمر مفید این قطعه معمولاً یک سال است.
 
فیلتر متفرقه: فیلتر UV با داشتن لامپ UV اشعه ماوراء بنفش تولید می کند.  عملکرد این فیلتر مانند نور خورشید است. نور خورشید با تولید اشعه های ماوراء بنفش باعث ضد عفونی شدن سطوح  می شود.  در برخی از دستگاه های تصفیه آب از این فیلتر برای ضد عفونی کردن کامل آب استفاده می شود. عمر مفید این لامپ ها بستگی به میزان استفاده آن دارد اما اگر جنس مرغوب باشد عمری بالای 8000 ساعت دارد. معرفی قطعات فرعی دستگاه تصفیه آب خانگی قطعات فرعی دستگاه تصفیه آب قطعاتی غیر از فیلترها هستند. قطعاتی که با در کنار هم قرار گرفتن مجموعه هدفمند تصفیه آب را تشکیل می دهند. این قطعات شامل محفظه یا هوزینگ، شاسی، مخزن، پمپ ، شلنگ، آداپتور برق و… است. در ادامه به توضیح هر کدام از قطعات می پردازیم.
محفظه فیلتر : محفظه یا همان هوزینگ وظیفه نگهداری و حفاظت از فیلترهای دستگاه تصفیه آب را برعهده دارد.
پایه دستگاه تصفیه آب: پایه یا براکت یا همان شاسی قطعه ای است که فیلترها و محفظه ها روی آن سوار می شوند. شاسی در دو نوع فی و پلاستیکی در فروشگاه پاور واتر عرضه می شود.
سوئیچ تصفیه آب: سوئیچ در دو نوع فشار بالا و فشار پایین استفاده می شود. سوئیچ فشار بالا برای قطع و وصل پمپ در هنگام پر شدن مخزن کاربرد دارد. سوئیچ فشار پایین برای قطع جریان برق  هنگام قطع شدن آب ورودی به دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
مخزن دستگاه تصفیه آب: محفظه ای برای نگه داری و ذخیره آب تصفیه شده است.
پمپ تصفیه آب: در دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز مع (RO) استفاده می شود. این پمپ فشار آب جهت سرازیر شدن در فیلتر ها را بالا می برد.
 فشار سنج: نمایشگر فشار یا گِیج فشار و یا همان فشارسنج فشار آب خروجی از پمپ  به فیلتر ممبران را نمایش می دهد. عدد نرمال نشان داده شده در هنگام استفاده از دستگاه تصفیه آب باید بیشتر از 50 PSI  و کمتر از 125 PSI باشد.
شلنگ تصفیه آب: جریان آب در سراسر دستگاه به وسیله شنلگ برقرار می شود.
آداپتور برق: جعبه برق یا آداپتور ولتاژ برق مورد نیاز دستگاه تصفیه آب را تأمین می کند.
شیر برداشت: شیر برداشت همان شیر آبی است که روی سینک نصب می شود و برای مصرف  آب تصفیه شده نهایی استفاده می شود.
شیر میکس: شیر میکس همان شیر تنظیم سختی آب است. در روش اسمز مع املاح آب از آن گرفته شده و سختی آب کم می شود. همین کار باعث تلخ و بد مزه شدن آب می شود. این شیر با ترکیب آب کاملاً تصفیه شده با آبی که قسمتی از آن تصفیه شده (از سه فیلتر گذر کرده) میزان املاح و سختی آب را تنظیم می کند.
اورینگ: قطعه ای است که برای آب بندی در دستگاه تصفیه آب از آن استفاده می شود.
محدود کننده جریان فاضلاب: این قطعه که از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب است جریان آب خروجی به سمت فاضلاب را کنترل می کند. اگر چنین قطعه ای در دستگاه نباشد کل آب وارد فاضلاب می شود و تصفیه ای صورت نمی گیرد

گروه تاسیساتی یزد تهویه آماده اراِئه خدمات در زمینه های
*فروش عمده دستگاه تصفیه آب سافت واتر
*فروش فوق العاده تصفیه آب پیوریتک 
*فروش ویژه دستگاه تصفیه آب آرتک
*نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب در شیراز 
*فروش دستگاه تصفیه آب سی سی کا
*فروش انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب
*فروش انواع دستگاهای تصفیه آب خانگی
* فروش انواع تصفیه آب صنعتی 
*تصفیه آب استخر  
*ارسال رایگان در استان فارس
*سرویس دوره ای
*گارانتی و خدمات پس ازفروش 
*پاسخگویی بموقع و پیگیری مشکلات پس از نصب دستگاه
*فروش و نصب و خدمات پس از فروش تصفیه آب در شیراز 
*اطلاع رسانی در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب به خریداران عزیز

کارشناس فروش نعمتی :09175956589

آدرس:شعبه 1- شیراز چهارراه هوابرد به سمت چهارراه سرباز,بعد از ساختمان بهزیستی نبش کوچه طبقه2واحد 4
شعبه 2- شیراز بلوار صنایع بعد از شهرک آرین به سمت گلستان روبروی شیمی گیاه بعد از کوچه دکتر حسابی نبش کوچه28/1


 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: تصفیه ,فیلتر ,دستگاه ,قطعه ,استفاده ,فشار ,دستگاه تصفیه ,فیلتر مرحله ,اسمز مع ,مورد نیاز ,مواد معدنی ,فیلترهای دستگاه تصفیه ,فرعی دستگاه تصفی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
Akse Aghaye Khamenei
گانودرما کونگ فو توا سنتی نویسندگی طراحی سایت ، سئو ،تبلیغات در گوگل بلاگ رسمی سایت سیم کارت|موبایل؛ سیم کارت رند و گوشی موبایل بلیط ارزان قیمت فروشگاه اینترنتی فایل های دانشگاهی کاواک کفسابی سنگ موضوعات عمومی مجله تفریحی و سرگرمی لارا